Letní škola staré hudby Valtice 2004

1. koncert - pondělí, 5. července 2004 51:41
1 John Downland Tell me true love 4:07 Hana Blažíková/sop, Oswald Hebermehl/lt,bas
2 An. This merry pleasant spring 1:51
3 John Downland Welcome black night 2:34
4 John Downland Cease this false sports 2:19
5 John Downland Away with this soft loving lands 2:41
6 St. Colombe Tombeau les Regrets - úvod/introduction 1:26 Michael Brüssing/vladg, Maria Brüssing/vladg
St. Colombe Tombeau les Regrets 8:01
7 Sylvius Leopold Weiss Tombeau 6:04 Oswald Hebermehl/lt
8 Andreas Lidl Sonata g moll 8:06 Michael Brüssing/vladg, Helmut Franke/cb, Oswald Hebermehl/lt
Allegro 4:13
Andante 2:20
Rondo 1:33
9 Johann Sebastian Bach Sonata Nr. 3 g moll - transkripce 14:32 Daniel Hauptmann/vlni, Michael Brüssing/vladg, Maria Brüssing/vladg, Helmut Franke/cb, Oswald Hebermehl/lt
5:17
5:40
3:35
2. koncert - úterý, 6. července 2004 37:12
1 Michael Tobias Das ist ein köstlich Ding 2:44 Poppy Holden/sop, Nancy Hadden/fl, Irmtraud Hubatschek/vlc, Helmut Franke/cb
2 Johann Sebastian Bach Sonata C dur BWV 1033 9:00 Nancy Hadden/fl, Irmtraud Hubatschek/vlc, Helmut Franke/cb
Andante 1:40
Presto, Allegro 3:02
Adagio 1:40
Menuet 2:38
3 Georg Friedrich Händel Meine Seele 6:06 Poppy Holden/sop, Nancy Hadden/fl, Irmtraud Hubatschek/vlc, Helmut Franke/cb
4 Johann Sebastian Bach Sonata e moll BWV 1034 14:56 Nancy Hadden/fl, Irmtraud Hubatschek/vlc, Helmut Franke/cb
Andagio ma non tanto 3:16
Allegro 2:59
Andante 3:23
Allegro 5:18
5 Georg Friedrich Händel Süsse Stille 4:26 Poppy Holden/sop, Nancy Hadden/fl, Irmtraud Hubatschek/vlc, Helmut Franke/cb
3. koncert - středa, 7. července 2004 46:35
1 Josef Leopold Václav Dukát Cantata de Beata Virgine Maria 8:16 Irena Troupová/sop, Daniel Hauptmann/vlni, Darina Zárubová/vlni, Michael Brüssing/vladg, Helmut Franke/cb
2 Allessandro Scarlatti Concerto 9:59 Petr Zejfart/rec, Daniel Hauptmann/vlni, Darina Zárubová/vlni, Michael Brüssing/vladg, Robert Hugo/cb
Allegro 2:00
Largo 1:34
Fuga 2:25
Largo 1:57
Allegro 2:03
3 Georg Friedrich Händel Pensieri notturni 7:00 Irena Troupová/sop, Petr Zejfart/rec, Michael Brüssing/vladg, Robert Hugo/cb
4 Johann Sebastian Bach Koncert pro dvě cembala 21:20 Helmut Franke/cb, Robert Hugo/cb
7:41
5:13
6:13
2:13
4. koncert - čtvrtek, 8. července 2004 47:34
1 Johann Jacob Froberger Toccata Prima 4:49 Robert Hugo/org
2 Johann Jacob Froberger Canzon Prima 6:05
3 Johann Caspar Kerll Passacaglia 5:54
4 Johann Kuhnau Sonata ""Hiskias na smrt nemocný a znovu uzdravený"" 9:20
5 Johann Gottfried Walther Concerto in h podle J. Mecka 10:24
Allegro 3:14
Adagio 3:10
Allegro 4:00
6 Johann Jacob Froberger Fantasia II 3:36
7 Jan Pieterszoon Sweelinck Fantasia chromatica 7:27
5. koncert - pátek, 9. července 2004 1:33:26
třída: Káčerková
1 Dietrich Buxtehude Cantate Domino 2:02 sbor třídy
třída: Szczycinski
2 Introitus Gaudens gaudebo 6:08 sbor třídy
3 Alleluja Tota pulchra es 3:37 sbor třídy
4 Organum duplum Surrexit Christus hodie 4:23 sbor třídy
třída: Brüssing
5 William Brade Pavane 4:05 K.Koslacz, M.Watzka, R.Albert, P.Drbal, L.Novak, S.Zaufal/vladg
6 William Brade Galliarde 1:30
třída: Wright
7 John Dowland Lady Laitons Almain 1:39 K.Doleželová/arp, L.Sosnovec/orpharion
8 John Dowland What it a day 0:52 J.Skoček/kyt
9 Simon Gorlier Pavan and Galliard 3:26 R.List/ren.kyt
10 An. A toy 1:01 K.Vonková/kyt
11 Pierre Phalese Galliard 1:09 P.Bobák, P.Nejedlý, L.Sosnovec/cittern
třída: Franke 
12 Felix Mendehlsson-Bartholdy ""Hebe deine Augen auf"" 1:30 O.Holub/sop, F.Dámec/sop, D.Pištěcký/alt
třída: Špelina
13 Antonio Bertali Sonatella a 5 2:27 L.Slívková, V.Horáková, T.Knaprová, J.Novák/rec
14 Johann Heinrich Schmelzer Sonata a 7 3:13 L.Slívková, V.Horáková, T.Knaprová, H.Kotrčová, J.Brabcová, M.Dítětová, M.Reuzová/rec
třída: Franke
15 Johann Sebastian Bach Kantate "Christ lag in Todesbanden" 21:16 sbor třídy, Daniel Hauptmann/vlni, M.Malá/vlni, Michael Brüssing/vladg, P.Drbal/vladg, Maria Brüssing/vlc, I.Franková/cb
Sinfonia 1:16
Versus I (SATB) Christ lag in Todesbanden 4:21
Versus II (SA) Den Tod niemand zwingen kunnt 3:27
Versus III (T) Jesus Christus, Gottes Sohn 2:19
Versus IV (SATB) Es war ein wunderlicher Krieg 2:19
Versus V (B) Hier ist das rechte Osterlamm 4:28
Versus VI (ST) So feiern wir das hohe Fest 1:47
Versus VII (SATB) Wir essen und wir leben wohl 1:19
třída: Hauptmann
16 Johann Rosenmüller Sonate D dur 5:48 Valtický komorní orchestr
třída: Kotouč
17 Antonio Vivaldi Domine Deus (Gloria) 3:17 O.Holub/sop, M.Malá/vlni, P.Hamouz/vlc, Jiří Kotouč/cb
18 Antonio Vivaldi Laudamus te (Gloria) 2:26 O.Holub/sop, D.Pištěcký/alt, M.Malá/vlni, B.Karnetová/vlni, P.Hamouz/vlc, Jiří Kotouč/cb
třída: Hugo
19 Jan Dismas Zelenka Oratorium Attendite et videte 23:37 H.Blažíková/sop, O.Šmíd/ten, Oswald Hebermehl/bas, Daniel Hauptmann/vlni, M.Malá/vlni, Marek Špelina/fl, L.Pelíšková/fl, Michael Brüssing/vladg, Maria Brüssing/vlc, Robert Hugo/cb
Recitativ (T):Attendite et videte 5:07
Coro: Adoramus Te, Christe 2:27
Aria (S) 3:43
Coro: Psallite Deo nostro 1:35
Recitativ, Aria (B) 3:29
Coro: Dignus es, Domine 1:58
Aria (S) 2:45
Coro: Adoramus Te, Christe 2:33
6. koncert - sobota, 10. července 2004, 14.00 a 15.00 hod 54:36
třída: Káčerková
1 O prázdninách 1:11 sbor dětí, M.Nováková/rec
2 Ententýky 1:36
3 Kakao 0:44
4 Jelen 0:46
5 Afrika 2:39
6 Okolo Pavlovic 0:52
třída: Cveklová
Allemande M.Nováková/rec
Klidná mysl
Sběr lusků
7 Koulelo se, koulelo 1:07 děti
třída: Novák
Cantiones Bohemorum: dětský orchestr
8 Vigilanter melodum 1:12
9 Colaudemus Christum Regem 1:03
10 Ave Rosa in Jericho 0:48
11 Solis Praevia 1:00
12 Dies est laetitiae 0:52
13 Danielis Prophetia 1:10
Italské renesanční písně:
14 0:52
15 1:14
16 1:52
třída: Káčerková, Novák
17 Teče voda, teče 2:05 dětský orchestr a sbor
18 Červené jablúčko 1:20
19 Limbora, limbora 1:21
20 Laštovička lítá 1:44
třída: Novák
Thilman Susato: dětský orchestr
21 Mohrentanz 1:03
22 Ronde 1:55
Tabulatura vietoris:
23 Sarabanda 1:07
24 Januš moja 0:56
25 Ne takús mi mluvil 0:54
26 Pomalý tanec 1:07
27 Ach smutná, sirá 1:13
28 Klobúcký tanec 0:51
29 Klobúcký tanec - přídavek 0:48
třída: Kröschlová
30 Intráda 1:01 Valtický taneční orchestr
31 Thoinot Arbeau Francouzská pavana 2:22
32 Tourdillon 1:22
33 Villanella 1:48
34 Bizzaria d'amore 2:25
35 Kryštof Hirschmenzel Aria fantasia 1:19
36 Kryštof Hirschmenzel Aria non ilepida 1:30
37 Kryštof Hirschmenzel Aria I. 1:31
38 An. Hanácký tanec 2:28
39 Kryštof Hirschmenzel Aria II. Saltus rusticanus 1:22
40 Kryštof Hirschmenzel Aria II. Saltus civilis 2:06
7. koncert - sobota, 10. července 2004 1:43:23
třída: Hebermehl
1 An. Al alva 2:42 J.Rogoff/sop, R.List/vihuela
2 Luis de Narvaez Guarda me las vacas 1:43 R.List/vihuela
3 Luis de Narvaez Passe base el Rey moro 1:59 J.Rogoff/sop, R.List/vihuela
4 Robert de Visée Allemande 2:25 A.Cowderoy/fl, T.Najbert/lt, L.Novák/vladg
5 Robert de Visée Gavotte 1:08
6 Antoine Holborne The Fairy Round 2:09 T.Najbrt/lt
7 John Dowland Mrs. Winter's Jump 1:31 P.Bobák/kyt
třída: Holden
8 Guillaume de Machaut Je ne suis pas 2:51 H.Blažíková/sop,arp
třída: Špelina
9 Jacques Hotteterre   Allemande 3:06 L.Pelíšková/fl, T.Najbrt/lt, P.Drbal/vladg
10 Jacques Hotteterre   Gavotte 1:20
11 Georg Philipp Telemann Quartett d moll - Andante 3:10 L.Pelíšková/fl, O.Maracewicz/fl, Marek Špelina/rec, F.Dvořák/cb, J.Havlová/vlc
třída: Hadden
12 An. Sancta Maria 3:13 ren. flétnový consort
13 An. La Bataglia 3:55 J.Bubák, J.Müller, E.Mojdl, O.Maracewicz/fl, N.Hadden/buben
třída: Szczycinski
14 Giovanni Battista Pergolesi Eja Mater (Stabat) 2:38 F.Khol/kten, M.Sárazová/vlni, L.Bosnovičová/vlni, K.Koslacz/vladg, M.Káčerková/cb
třída: Franke
15 Georg Friedrich Händel Sarabanda ze Suity c moll 2:35 D.Martínková/cb
třída: Špelina
16 An. Alle psallite 1:04 K.Kubová, K.Marková, M.Nováková/rec
17 An. Beata viscera 0:52
18 John Dowland Fine Knacks for Ladies 1:28 M.Dítětová, M.Reuzová, B.Bartl, K.Suchánek/rec
19 Etienne du Tertre Pavane 1:23 Z.Bartáková, H.Kalivodová, H.Kotrčová, J.Brabcová/rec
20 Etienne du Tertre Gaillarde 0:48
Troupová 
21 An. Intonuit de coelo 3:47 O.Šmíd/ten, L.Vendl/cb, P.Hamouz/vlc
22 Georg Friedrich Händel Mi palpita il cor 3:12 J.Janků/msop, L.Pelíšková/fl, L.Vendl/cb
Hauptmann 
23 Václav Vodička Sonata G dur 5:55 D.Boysen/vlni, J.Havlová/vlc, I.Franková/cb
Hubatschek 
24 Georg Fr. Werner Concerto a 4 6:45 M.Malá/vlni, B.Karnetová/vlni, J.Havlová/vlc solo, P.Hamouz/vlc
Arioso 2:58
Allegro 3:47
Pištěcká
25 Georg Friedrich Händel Arie Melissy (Amadigi) 6:32 K.Doležalová/sop, Jiří Kotouč/cb
Zejfart
26 Johann Friedrich Fasch Sonata B dur 4:29 K.Hurníková/rec, O.Maracewicz/fl, M.Malá/vlni, P.Hamouz/vcl, L.Vendl/cb
Largo 2:50
Allegro 1:39
27 Georg Philipp Telemann Quartett d moll - Allegro 5:05 V.Pertlová/rec, M.Mirocha/fl, M.Czyzenska/fl, K.Koslacz/vladg, L.Vendl/cb
Holden 
28 Johann Sebastian Bach Höchster mache deine Güte 4:27 O.Angelillo/sop, Z.Stachová/vlc, E.Bastlová/cb
Franke 
29 Johann Sebastian Bach Sarabanda z Anglické suity g moll 2:56 M.Čechová/cb
Kotouč 
30 Johann Sebastian Bach Mein gläubiges Herze 2:53 M.Mátlová/sop, J.Havlová/vlc, I.Franková/cb
Hauptmann 
31 Henry Purcell Chacony g moll 6:23 Valtický komorní orchestr
32 Arcangelo Corelli Concerto grosso D dur 8:59
Vivace Allegro 2:35
Allegro 1:15
Andante largo 2:35
Allegro 1:05
Vivace 1:29