Letní škola staré hudby Valtice 2002

1. koncert - neděle, 7. července 2002

1

Heinrich Ignaz Franz Biber: Sonata I A dur

10:29

Daniel Hauptmann/vlni, Oswald Hebermehl/lt,
Michael Brüssing/vladg, Helmut Franke/hc

3

August Kühnel: Suite in a moll

8:11

Michael Brüssing/vladg

4

Johann Heinrich Schmelzer: Sonata I C dur

7:55

Daniel Hauptmann/vlni, Oswald Hebermehl/lt,
Michael Brüssing/vladg, Helmut Franke/hc

5

Heinrich Ignaz Franz Biber: Passacaglia a moll

7:43

Daniel Hauptmann/vlni

6

Georg Philipp Telemann: Sonata f moll

5:36

Elke Filthuth/fag, Oswald Hebermehl/lt, Michael Brüssing/vladg, Helmut Franke/hc

1

3:07

2

2:29

7

Heinrich Ignaz Franz Biber: Sonata rapresentativa (Hlasy přírody)

11:06

Daniel Hauptmann/vlni, Oswald Hebermehl/lt,
Michael Brüssing/vladg, Helmut Franke/hc

8

Heinrich Ignaz Franz Biber: přídavek / kočka

1:01

2. koncert - pondělí, 8. července 2002

1

Georg Philipp Telemann: Fantasie g moll

6:29

Helmut Franke/hc

2

Wilhelm Friedemann Bach: Lamento e moll

4:25

3

Muzio Clementi: Sonata C dur

5:19

Spiritoso

Adagio

Allegro

4

Wolfgang Amadeus Mozart: Fantasie d moll KV 397

5:47

5

Muzio Clementi: Rondo G dur

2:49

6

John Dowland: My Lord Willoubies Welcome Home

1:36

Oswald Hebermehl/lt, Brian Wright/lt

7

John Dowland: My Lord Chamberlains Galliarde

2:21

Air de Court

8

Amour victorieux

1:11

Jarmila Chaloupková/sop, Brian Wright/lt

9

Une jeune fillette

3:29

10

Un jour ma rebelle

1:08

11

An.: La Rosignol

1:47

Oswald Hebermehl/lt, Brian Wright/lt

12

Thomas Stolzer: Ich klag den Tag

1:37

Jarmila Chaloupková/sop, Brian Wright/lt

13

An.: Drewries Accords

3:33

Oswald Hebermehl/lt, Brian Wright/lt

14

Ludwig Sental: Mein Fleiß

1:36

Jarmila Chaloupková/sop, Brian Wright/lt

15

Walter Grefingel: Welcom der Mai

1:37

16

John Dowland: Now, O Now, I Needs Must Part

4:02

Jarmila Chaloupková/sop, Oswald Hebermehl/bas, Brian Wright/lt

17

Oswald von Wolkenstein: Ave Mater

4:40

Poppy Holden/sop, Nancy Hadden/alt, Marcin B. Szczycinski/ten, Robert Hugo/hc

18

An.: Lamento di Tristano

1:40

Nancy Hadden/fl

19

Francesco Landini: Io son pellegrin

3:24

Poppy Holden/sop, Marcin B. Szczycinski/ten

21

An.: Salve Regina

7:03

Poppy Holden/sop, Nancy Hadden/fl, Marcin B. Szczycinski/ten

22

An.: Bassa Castilla

1:35

Nancy Hadden/fl, Robert Hugo/hc

23

Oswald von Wolkenstein: Der May

4:13

Poppy Holden/sop, Nancy Hadden/fl

24

An.: Groß senen (Jay pus amours)

2:28

Nancy Hadden/fl, Robert Hugo/hc

25

Oswald von Wolkenstein: Du ausserweltes Schöns

2:26

Poppy Holden/sop, Nancy Hadden/fl, Marcin B. Szczycinski/ten, Robert Hugo/hc

3. koncert / úterý, 9. července 2002

1

Jiří Antonín Benda: Sonata a moll

11:26

Tamara Franzová/hc

Allegro

6:18

Andante arioso

4:05

Presto

1:03

2

Johann Sebastian Bach: Trio C dur

13:47

Thijs van Baarsel/rec, Daniel Hauptmann/vlni,
Michael Brüssing/vladg

Allegro

4:23

Largo

5:57

Vivace

3:27

3

Jacques Hotteterre: Premiére suitte de Piéces

15:03

Thijs van Baarsel/rec, Michael Brüssing/vladg

Gravement, Gay

3:15

Allemande

2:45

Rondeaux "Les Tourterelles"

1:58

Rondeau, Gay

1:21

Gigue

1:27

Passacaille, Carre, Minuet

4:17

4

Antonín Reichenauer: Koncert G dur

11:08

Marek Špelina/fl, Dagmar Zárubová/vlni, Daniel Hauptmann/vlni, Veronika Jíchová/vla, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/hc

Allegro

3:25

Adagio

2:46

Allegro

2:27

Allegro / přídavek

2:30

4. koncert - středa, 10. července 2002

1

Henry Purcell: Ground

2:47

Thijs van Baarsel/rec, Daniel Hauptmann/vlni,
Irmtraud Hubatschek/vlc, Tamara Franzová/hc

2

Nicola Porpora: Rigate Lacrimis

10:55

Hana Blažíková/sop, Lenka Píštěcká/alt, Tamara Franzová/hc, Irmtraud Hubatschek/vlc

3

Michele Pignolet de Monteclair: Le Mort de Didon

9:24

Lenka Píštěcká/alt, Daniel Hauptmann/vlni, Tamara Franzová/hc, Irmtraud Hubatschek/vlc

4

Giovanbaptista degli Antonii: Ricercare 2

4:35

Irmtraud Hubatschek/vlc

5

Girolamo Frescobaldi: Canzona sesta

3:54

Irmtraud Hubatschek/vlc, Tamara Franzová/hc

6

Domenico Gabrielli: Ricercare

2:02

Irmtraud Hubatschek/vlc

7

Domenico Gabrielli: Sonata G dur

5:49

Irmtraud Hubatschek/vlc, Tamara Franzová/hc

8

Claudio Monteverdi: Dueto Seneca e Nerone

7:28

Hana Blažíková/sop, Marc Niubó/bar, Tamara Franzová/hc,
Irmtraud Hubatschek/vlc

9

P. Roger: Vertigo

6:29

Tamara Franzová/hc

10

Claudio Monteverdi: O dolor, o martir

12:05

Marcin B. Szczycinski/ten, Oswald Hebermehl/th,
Irmtraud Hubatschek/vlc, Tamara Franzová/hc

5. koncert - středa, 11. července 2002, 17.30 hod

1

Philipp Arnold: Deus in adjutorium meum

1:22

třída gregoriánského chorálu, Robert Hugo/org

2

Georg Muffat: Toccata septima

9:29

Robert Hugo/org

3

Johann Caspar Kerll, Philipp Arnold: Dixit Dominus

5:56

třída gregoriánského chorálu, Robert Hugo/org

4

Johann Speth: Toccata Seconda

3:34

Robert Hugo/org

5

An., Philipp Arnold: Ave Maris Stella

9:00

třída gregoriánského chorálu, Robert Hugo/org

6

Johann Caspar Kerll: Passacaglia

6:02

Robert Hugo/org

7

Johann Caspar Ferdinand Fischer, Philipp Arnold: Magnificat

8:57

třída gregoriánského chorálu, Robert Hugo/org

8

Robert Hugo: Valtická improvizace č. 14

8:52

Robert Hugo/org

6. koncert - čtvrtek, 11. července 2002, 21.00 hod

1

An.: Begl' occhi

4:50

Jarmila Chaloupková/sop, Nancy Hadden/rec, Thijs van Baarsel/rec, Daniel Hauptmann/vlni, Dagmar Zárubová/vlni,
Veronika Jíchová/vla, Robert Hugo/hc, Irmtraud Hubatschek/vlc

Manuscript z Muru:

2

Allemande

1:27

Nancy Hadden/fl, Thijs van Baarsel/fl

3

Aria

1:00

Irmtraud Hubatschek/vlc, Tamara Franzová/hc

4

Lindor

0:41

5

Allegro

1:01

6

Contredance allemande

0:57

Nancy Hadden/fl, Thijs van Baarsel/fl

7

Minuetto italiano

1:00

8

Sonata

2:20

Tamara Franzová/hc

9

Allemande italienne, Par Redouble

2:01

Nancy Hadden/fl, Thijs van Baarsel/fl

10

An.: Prendo moglie e gran improglio

2:06

Marcin B. Szczycinski/ten, Daniel Hauptmann/vlni,
Irmtraud Hubatschek/vlc, Tamara Franzová/hc

11

Thomas Vincent: Sonata

5:50

Marek Niewiedzal/ob, Irmtraud Hubatschek/vlc, Tamara Franzová/hc

Andante

2:44

Allegro con spirito

1:41

Adagio

0:31

Allegro

0:54

12

An.: Vocu circhendu

4:12

Poppy Holden/sop, Irmtraud Hubatschek/vlc

13

An.: Addio

2:04

Irmtraud Hubatschek/vlc

14

An.: Sette galere

3:04

Marcin B. Szczycinski/ten, Irmtraud Hubatschek/vlc

15

An.: Moresca

0:38

Irmtraud Hubatschek/vlc, Tamara Franzová/hc

16

An.: Ecce bella

2:30

Poppy Holden/sop, Irmtraud Hubatschek/vlc

17

An.: Baddata di Roccapina

3:46

Marcin B. Szczycinski/ten, Irmtraud Hubatschek/vlc

18

Giovanni Paisiello: La Troppolina Molinarina

1:49

Jarmila Chaloupková/sop, Nancy Hadden/rec, Thijs van Baarsel/rec, Marek Niewiedzal/ob, Alena Pařízková/ob, Daniel Hauptmann/vlni, Dagmar Zárubová/vlni, Veronika Jíchová/vla, Robert Hugo/hc, Irmtraud Hubatschek/vlc

19

An.: Dio di Salve Regina

2:54

tutti

7. koncert - pátek, 12. července 2002

Brüssing

1

R. Ward: As Sharps and Flats

3:06

soubor gamb

2

Jacob Arcadelt: Il bianco e dolce cigno

4:04

H. Blažíková/sop, R. Albert/vladg, Michael Brüssing/vladg,
Oswald Hebermehl/bas,lt

3

John Dowland: Away with These Self Loving Lads

3:16

Válek

4

Johann Caspar Ferdinand Fischer:
Lytaniae Lauretanae I.

5:47

sbor třídy

5

Johann Caspar Ferdinand Fischer:
Lytaniae Lauretanae VII.

7:09

6

Johann Caspar Ferdinand Fischer:
Lytaniae Lauretanae III.

5:15

Holden, Franke

7

Johann Sebastian Bach: Schafe können sicher weiden

4:02

V.Strnadová/sop, K.Hurníková/rec, K.Bobáková/rec, E.Bastlová/hc, K.Schwarzová/vladg

Filthuth, Niewiedzal

8

Johann Caspar Ferdinand Fischer: Menuet

0:45

soubor třídy

9

Johann Caspar Ferdinand Fischer: Gavotte

1:22

Kotouč

10

Georg Friedrich Händel: Arie Cleopatry

6:52

J.Malcová/sop, M.Malá/vlni, B.Karnetová/vlni, G.Benešová/vlc, V.Bébar/hc

Franke

11

Johann Sebastian Bach: Sarabande ze Suity D dur

4:33

D.Skála/cimbál

12

Leonhard Lechner: Allein zu Dir, Herr Jesu Christ

4:10

sbor třídy

13

Melchior Franck: In den Armen dein

3:32

14

Heinrich Isaac: Innsbruck, ich muß dich lassen

2:44

15

An.: Lobet den Herrn, alle Heiden

3:27

Wright, Hebermehl

16

Alessandro Piccini: Sarabande

0:49

J.Macek/lt

17

Alessandro Piccini: Corrente

1:43

Szczycinski

18

Ut queant laxis

2:23

sbor třídy

19

Inter natos muliérum

4:54

20

Da ciel venne

7:24

J. Rogoff/sop

Špelina

21

Pierre Phalese: Die Phantasie

2:08

soubor třídy

Hugo

22

Johann Caspar Ferdinand Fischer: Salve Regina

5:15

sbor třídy

23

Giacomo Carissimi: Jephte

25:05

K.Doležalová, Marcin B. Szczycinski/ten, sbor třídy

8. koncert - sobota, 13. července 2002, 14.00 hod

Káčerková

1

Okolo Pavlovic

1:05

2

Perpentykl

1:24

3

Já mám tetu

0:29

4

Král a osel

1:57

5

Krokodýl

1:17

6

Avignon

0:58

Cveklová

7

Michael Praetorius: Pochodňový branle

4:10

8

N. Lebeque: Malý menuet

1:36

9

An.: L'Espagnolette

2:04

Novák

10

John Hilton: Kánon

1:42

11

Rondellus flos florum

1:19

12

Sanctissima - Mitissima

1:08

13

Žákovská koleda

1:04

14

Danielis Prophetia

1:00

15

Dies est laetitiae

0:53

16

Vigilanter melodum

1:15

17

Tielman Susato Mohrentanz

1:41

18

Bass Dance

2:08

19

Ronde

1:20

Káčerková

20

Čí jsou to koníčky

1:58

21

Čí to husičky

0:49

22

U těch našich vrátek

1:14

23

V širom poli

0:46

Novák

24

Pavel Vejvanovský: Gavotte

1:58

Melodarium Anne Szirmay-Keczer

25

Hajducký tanec I.

0:37

26

Ländler

0:58

27

Mazurka

1:13

28

Pomalá mazurka

0:46

29

Hajducký tanec II.

0:56

9. koncert - sobota, 13. července 2002, 20.00 hod

Filthuth, Hubatschek

1

Michel Correte: Concerto Le Phenix

5:46

E.Nováková/fag, E.Huck/vlc, H.Matyášová/vlc, V.Kousalíková/vlc

1. Věta

2:48

3. Věta

2:58

Franke

2

Johann Sebastian Bach:

Anglická suita č. 3 g moll Sarabanda

3:51

I.Franková/hc

Kotouč

3

Claudio Monteverdi: Laudate Dominum

4:15

H.Pellarová/sop, V.Bébar/hc, K.Schwarzová/vladg

Niewiedzal

4

Francesco Geminiani: Sonate e moll Adagio

1:27

P.Bastlová/ob, E.Bastlová/hc, K.Schwarzová/vladg

Špelina

Alexander Orologio: Dvě intrády

soubor třídy

5

1:51

6

1:50

Franke

7

Carl Philipp Emanuel Bach: Sonata g moll Allegro

5:38

E.Bastlová/hc

Kotouč

8

Antonio Lotti: Bocca bella

2:48

E.Matoušková/sop, B.Halouzková/hc

Hubatschek

9

Georg Philipp Telemann: Sonata Adagio

2:08

E.Huck/vlc, H.Matyášková/vlc

10

G.Valentini: Alletamento XII

5:30

G.Benešová/vlc, V.Kousalíková/vlc

Adagio

1:53

Presto

1:53

Larghetto

1:44

Wright, Hebermehl

11

Antonio Vivaldi: Largo a moll

1:46

soubor kytar a louten

12

Antonio Vivaldi: Concerto D dur

7:57

G.Natilla/kyt, orchestr

Allegro

3:15

Largo

2:35

Allegro

2:07

Hauptmann

13

Antonio Vivaldi: Sonata g moll

4:24

V.Jíchová/vlni, M.Březinová/vlni, V.Bébar/hc, K.Schwarzová/vladg

Grave

1:20

Allemande

2:11

Gavotte

0:53

Hadden

14

Johann Joachim Quantz: Sonata e moll

9:05

L.Pelíšková/fl, V.Jíchová/vlni, V.Bébar/hc, K.Schwarzová/vladg

Adagio

2:16

Allegro

2:04

Largo

1:54

Presto

2:51

Franzová

15

Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga D dur

4:17

J.Konopásek/hc

1:56

2:21

van Baarsel

16

Giovanni Paolo Cima: Sonata a moll

3:19

E.Hlavatá/rec, O.Hatašová/rec, V.Bébar/hc, V.Kousalíková/vlc