Letní škola staré hudby Valtice 2001

1. koncert 1. 7. 2001

1

Guillaume de Machaut: Tel rit au main

3:20

Wilfried Staufenbiel/bar

2

Oswald von Wolkenstein: Es nahet gen der Fasenacht

2:46

3

Oswald von Wolkenstein: Ein tunckle farb

3:51

4

Georg Phillip Telemann: Sonata B dur

9:01

Thijs van Baarsel/rec, Tamara Franzová, Jaroslav Přikryl/hc,
Jan Novotný/cb

Dolce

2:09

Allegro

1:57

Siciliano

3:07

Vivace

1:49

5

Thomas Campion: Never weather beaten saile

2:14

6

Thomas Campion: Author of light

1:27

7

Thomas Campion: Come Let Us Sound

1:32

8

Paulus Hofheimer: Zucht Ehr und Lob

1:57

Jarmila Chaloupková/sop, Brian Wright/lt

9

Phillip Verdelot: Siliete e grata morte

3:08

10

Pierre Attaignant: Les facheus sotz

2:17

11

John Dowland: Say Love

1:31

12

John Dowland: Go Crystal Tears

2:03

13

John Dowland: The Lowest Trees Have Tops

2:12

14

Giulio Caccini: Seridete gioiose

3:06

15

Giulio Caccini: Tu ch´ai le penne

1:51

16

Giulio Caccini: Amarilli

3:33

17

Giulio Caccini: Belle rose

1:34

18

Bohuslav Martinů: Smutný milý

3:16

2. koncert 2. 7. 2001

1

Georg Phillip Telemann: Triosonate c moll

9:21

Christian Leitherer/diskantchalumeau, chalumeau, basoon de chalumeau, Michael Brüssing /diskantgambe, vladag, Helmut Franke/hc, Wilfried Staufenbiel/bar

Gratioso

2:04

Con contento

1:05

Sospirando

1:51

Spirituoso

1:51

Vivace

2:31

2

Georg Phillip Telemann: Fantasia g moll

6:26

Allegro

1:24

Adagio

3:32

Allegro da capo

1:30

3

Georg Phillip Telemann: Sonata f moll

10:55

Triste

2:55

Allegro

4:12

Andante

2:06

Vivace

1:42

4

Georg Phillip Telemann: Cantata Das Glück

8:30

5

Georg Phillip Telemann:
Diverse Sätze aus der Solo-suite in C dur

2:20

2:03

2:23

2:01

7

Sonata g moll

7:40

Adagio

1:44

Vivace

2:22

Grave

1:58

Allegro

1:37

8

 

 

Diverse Sätze aus der Solo-suite in F d

1:07

1:42

3:03

9

Sonata e moll

6:54

Cantabile

1:14

Allegro

2:03

Rezitativo, Arioso

1:30

Vivace

2:07

10

přídavek/bonus

0:58

3. koncert 3.7.2001

1

Georg Phillip Telemann: Paris quartet in a minor

18:01

Nancy Hadden/fl, Catherine McIntosh/vlni, Michael Brüssing/ga, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/hc

Prelude

3:08

Flatteusement

3:19

Legerement

1:43

Un peu vivement

3:05

Vite

1:51

Contemment

4:55

2

Georg Phillip Telemann:
Du stiller Ort, geliebte Einsamkeit

3:40

Nancy Hadden/fl, Catherine McIntosh/vlni, Poppy Holden/s, Michael Brüssing/ga, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/hc

3

Georg Phillip Telemann:
Es herrschet in der Welt die Falsheit

2:07

4

Georg Phillip Telemann:
Pastorell Schalle nur, du muntre Flöte

3:05

5

Georg Phillip Telemann:
Man frage Phillis einst, warum sie sich nicht wäscht

1:48

6

Georg Phillip Telemann: Fantasie D major for solo flute

4:35

7

Georg Phillip Telemann: Fantasie e minor for solo flute

3:57

Georg Phillip Telemann: Two arias from Aesopus

4:48

8

Piu del fiume da diletto

1:50

9

Bum, bum, bum, faranno i timpani e le trombe

2:58

10

Georg Phillip Telemann:
Cantata Zerknirsche du mein blödes Herze

11:22

Nancy Hadden/fl, Catherine McIntosh/vlni, Poppy Holden/s, Michael Brüssing/ga, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/hc

4. koncert 4. 7. 2001

1

Georg Friedrich Händel:
Cantata Dalla querra amorosa

10:45

Wilfried Staufenbiel/bar, Helmut Franke/hc, Michael Brüssing/vladag

2

Johann Sebastian Bach:
Chromatische Fantasie und Fuge BWV 903

12:32

Tamara Franzová/hc

3

Jacob van Eyck: Doen Daphne d´over Schoone Maeghet

5:56

Thijs van Baarsel/rec

4

Jacob van Eyck: Batali

4:35

5

Jacob van Eyck: Balett Bronckhorst

8:04

Thijs van Baarsel/rec

6

Jan Pieterszoon Sweelinck: Fantasia-Toccata

5:55

Tamara Franzová/hc

7

Georg Phillip Telemann: Quadro g moll

8:58

Michael Brüssing/vladag, Thijs van Baarsel/rec, Dagmar Zárubová/vlni, Tamara Franzová/hc, Irmtraud Hubatschek/vlc

2:16

2:24

4:18

5. koncert 5. 7. 2001

1

Graduale Sacerdotes eius (St.Gallen, X. cent.)

7:11

Marcin Bornus Sczyczynski/voc

2

Antonio Vivaldi: Alla caccia

7:32

Wilfried Staufenbiel/bar, orchestra

3

A. Forqueray: Jupiter

4:42

Tamara Franzová/hc

4

Johann Adolph Hasse: Quartett F dur

12:37

Christian Leitherer/chalumeau, Darina Zárubová/vlni, Tamara Franzová/hc, Irmtraud Hubatschek/vlc

Andante

1:45

Allegro

3:51

Andante

3:30

Allegro

3:31

5

Antonio Caldara: Concerto per 2 vlni et archi

7:46

Jana Spáčilová, Veronika Jíchová/vlni, ensemble from class C. McIntosh

Adagio

1:42

Allegro

2:30

Adagio

1:36

Allegro

1:58

6. koncert 4.7. 2001 odpoledne

1

Johann Joseph Fux: Sonata in g

7:57

Robert Hugo/org

2

Johann Joseph Fux: Sonata in d

4:22

3

Georg Muffat: Toccata I (1690)

4:55

4

Johann Kuhnau: Sonata I (1696)

6:19

5

Johann Joseph Fux: Sonata in g

3:45

6

Johann Joseph Fux: Sonata in d

6:27

7

Georg Muffat: Toccata IX (1690)

5:59

8

Johann Joseph Fux: Sonata in A

3:41

9

Georg Muffat: Toccata VIII (1690)

7:11

7. koncert 6.7. 2001

1

G. Rognoni-Taeggio: Tota pulchra es

3:20

gambový consort ze třídy M. Brüssinga a vokalisté

2

Georg Philipp Telemann: Cantata Machet die Tore weit

sborová třída Helmuta Franke

Chor

4:37

Aria (soprano)

3:41

Aria (tenore)

4:07

Choral

1:22

3

Johann Sebastian Bach: Allemande

2:12

Ladislav Tichý/g

4

G. G. Zamboni: Preludium

1:25

Roman List/arclt

5

G. G. Zamboni: Gavotta

1:11

6

Georg Philipp Telemann: Minuet

1:12

kytarový a loutnový ansámbl třídy Briana Wrighta

7

Georg Friedrich Haendel: Israel In Egypt:

Their Bodies Are Burried In Peace

4:57

sborová třída Romana Válka

8

Georg Philipp Telemann:
Missa brevis sopra Ein Kindelein so löbelich

Choral

1:23

Kyrie

2:33

Gloria

4:12

Quoniam

0:38

Cum Sancto spiritu

1:20

9

Georg Philipp Telemann:
Koncert B dur pro 2 alt
rec a smyčce

Eva Hlavatá, Olga Hatašová/arec, Věra Vrkočová, Václav Zelenka, Jan B. Novotný/bc, smyčcový soubor řídí Jan Šiřínek

Grave

2:20

Vivace

1:50

Tendrement

1:38

Gayment

1:42

10

Graduale z Krakovského rukopisu sester klarisek /1257 - Sacerdotes eius

6:43

třída Marcina B. Szczyczinského

11

Alleluia

4:16

12

Georg Philipp Telemann: Concerto F dur

Karin Novak, Monika Růžková/rec, Martina Březinová, CatherineMcIntosh/vlni, Margita KaltenBöck/vladag, Lukáš Vendl/h

Affetuoso

3:06

Allegro

5:04

13

P. Pantaleon Roškovský OFM: Vesperae bachanales

Marcin B. Szczyczinski, Wilfried Staufenbiel, třída Roberta Huga a instrumentalisté

Bache!

1:03

Dixit

1:33

Confitebor

2:39

Antiphona Nolite timere

0:46

Beatus vir

2:46

Antiphona Super aurum, Capitulum Beatus vir

2:08

Hymnus Ante Magnificat

2:52

Magnificat

4:12

Voremus!

1:11

Noremus!

2:46

bohoslužba 5. 7. 2001

1

An. Sacerdotes tui

6:34

třída Marcina B. Szczyczinského

2

Kyrie

4:30

3

Gloria

2:03

4

Sacerdotes eius

7:11

třída Marcina B. Szczyczinského

5

Alleluia

4:30

6

Mirabilis

3:10

7

Sanctus

2:33

8

Agnus Dei

1:41

9

Quod dico vobis

6:04

8. koncert 7.7. 2001

1

John Johnson: Pavan

2:12

Martin Celhofer/lt, Eva Thornová/hc

2

anonymus: Chanzonetta Tedesca

1:37

Radomír Kučera, Tomáš Kopec, Roman List/Lt, bagpipes

3

anonymus: Estampie

1:04

4

Georg Philipp Telemann: Metodická sonáta A dur

M. Langrová/vlni, F. Kroupa/vlc, Lukáš Vendl/hc

Adagio

3:15

Vivace

2:18

5

Domenico Scarlatti: Sonata c moll

6:40

Barbara Halousková/hc

6

Georg Friedrich Händel: Sonata C dur

4:28

H. Zelenková/hc

7

Para Bosco: Ricercar

2:22

Roman Kurka, Vítek Odstrčil, Kateřina Rozsypalová, Ivo Konopásek/rec

8

Georg Friedrich Händel: Nel´ dolce dell oblio

7:52

B. Jaskulska/s, O. Pryczek/fl

9

Georg Friedrich Händel:

I Know that my Redeemer liveth

6:29

M. Czekala/s, V. Jíchová/vlni

10

Georg Friedrich Händel: The trumpet shall sound

4:56

B. Michalovski/b, Helmut Franke/hc

11

Georg Philipp Telemann: Triosonata c moll

M. Růžková, H. Malá/vlni, F. Kroupa/vlc, L. Vendl/hc

Allegro

1:40

Grave

1:20

Vivace

2:08

12

Georg Philipp Telemann: Triosonata a moll

C. Vimrová, M. Langrová/vlni

Largo

2:47

Vivace

2:43

13

Georg Philipp Telemann: Cantata Du bist verflucht

10:59

H. Pellarová/s, K. Hurníková/fl, V. Kousalíková/vlc, L. Vendl/hc

14

Christian Graupner: Ouvertura C dur

4:04

J. Konopásek, H. Linsholm, Ch. Leitherer/chal

15

Georg Philipp Telemann: Sonata a quattro

M. Růžková/vlni, J. Konopásek/achal, Ch. Leitherer/tchal. G.Benešová/vlc, M. Hájek/hc

Grave

3:01

Vivace

2:17

16

František Benda: Sonata

L. Pelíšková/fltrav, V. Kousalíková, vlc, L. Vendl/hc

Largo, ma un poco andante

2:36

Arioso, un poco allegro

4:45

17

Jan Antonín Benda: Dormi caro (Vesnický trh)

4:14

K. Doležalová/s

18

Georg Friedrich Händel: Süsser Stille

4:10

P. Ježková/s, L. Pilková/fl, P. Drbal/vladag, B. Halousková/hc

9. koncert - dětský, 7.7.2001

1

Na palouku

0:53

děti ze třídy J. Nováka a E. Káčerkové

2

Čáry máry

2:03

3

Poslali čmeláka

1:50

4

Kocour

0:55

5

Halí belí

1:09

6

Krtek

1:05

7

Měla babka

1:03

8

Tanec

1:48

9

Georg Friedrich Händel: Festlicher Ruf

0:43

10

An.: In hoc anni circulo

1:34

11

An.: Rotulum super sanctus

0:51

12

An.: Vigilanter melodum

1:07

Písně ze sbírky Otakara Hostinského (16.st.)

13

Muránský zámek

1:26

14

Nyní vám chci zpívati

0:53

15

Vij mi věnec

0:50

16

Trubačská

0:35

17

U našeho Bárty

1:24

Tabulatura Victoris (1670)

18

Sarabanda

1:07

19

Januš moja

0:59

20

Sarabanda

1:14

21

Eja pojdem

0:49

22

Ach, smutný, sirá

0:58

23

Klobucký tanec

0:54

Čtyři národní písně

24

Za vodou

1:35

25

Voděnka studená

0:40

26

Dybych byla ftáčkem

1:29

27

Káča má

1:17

28

Adam Michna z Otradovic: Loutna čes

Předmluva

1:05

Nebeští kavalérové

1:23

29

U našeho Bárty

1:28