Letní škola staré hudby Valtice 2000

1. koncert - neděle, 2. července 2000

1:02:49

slovo

0:02:21

1.

Phillipe Verdelot

S'io pensasse Madonna

0:01:47

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

2.

Phillipe Verdelot

Divini occhi sereni

0:01:43

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

3.

Phillipe Verdelot

Quanto sia liet'il giorno

0:01:28

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

slovo

0:02:45

4.

Robert Johnson

Come Hither You That Love

0:01:37

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

5.

Robert Johnson

Have You Seen the Bright Lilly Grow

0:02:00

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

6.

Robert Johnson

Wher the Bee Sucks

0:01:07

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

slovo

0:01:31

7.

W. Grefinger

Wol kommt der Mai

0:01:21

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

8.

Paulus Hofheimer

Nach Willen dein

0:01:32

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

9.

An.

Elslein

0:00:59

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

slovo

0:03:00

10.

Giulio Caccini

Amor, io parto

0:04:23

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

11.

Giulio Caccini

Non ha'l ciel contanti luni

0:01:19

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

12.

Giulio Caccini

Vedro'l mio sol

0:03:55

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

13.

Giulio Caccini

Amor, cha'attendi

0:01:00

Jarmila Chaloupková-sop, Brian Wright-lt

14.

Johann Sebastian Bach

Partita Nr.4 D dur

0:12:59

Helmut Franke-cb

Courante

Aria

Sarabande

Menuet

15.

Johann Sebastian Bach

Sonata h moll

0:16:02

Jana Semerádová-fl, Lukáš Vendl-cb

Andante

Largo e dolce

Presto

2. koncert - pondělí, 3. července 2000

1:05:12

1.

Samuel Scheidt

Pavane

0:05:54

Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

2.

Heinrich Schütz

Es steht Gott auf

0:06:06

Poppy Holden-sop, Marcin B. Szczycinski-ten, Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

3.

Johann Hermann Schein

Banchetto musicale - výběr

0:03:12

Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

4.

Johann Hermann Schein

Musica Boscareccia - 3 písně

0:05:17

Poppy Holden-sop, Marcin B. Szczycinski-ten, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

5.

Mikołai Zieleński

Si consurexistis Christo

0:03:02

Marcin B. Szczycinski-ten, Robert Hugo-cb

6.

Jacobus Handl Gallus

Ecce quomodo

0:02:45

Poppy Holden-sop, Nancy Hadden-alt, Marcin B. Szczycinski-ten, Irmtraud Hubatschek-vlc

7.

Johann Sebastian Bach

Willst du mein Herz mir schenken

0:02:14

Poppy Holden-sop, Marcin B. Szczycinski-ten, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

8.

Francois Couperin

Rondeau

0:04:33

Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc

9.

Johann Sebastian Bach

Menuets

0:03:50

Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

10.

Johann Sebastian Bach

So oft ich meine Tobackpfeife

0:04:06

Marcin B. Szczycinski-ten, Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

11.

Johann Sebastian Bach

Goldberg-Árie

0:04:10

Nancy Hadden-fl, Robert Hugo-cb

12.

Johann Sebastian Bach

Ich habe genug, Schlummert ein

0:08:19

Poppy Holden-sop, Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

13.

Johann Sebastian Bach

In dir ist Freude, Tanzen und springen

0:03:33

Poppy Holden-sop, Marcin B. Szczycinski-ten, Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

3. koncert - úterý, 4. července 2000

1:01:38

1.

Johann Sebastian Bach

Sonata G dur pro vladg a cb

0:13:58

Michael Brüssing-vladg, Helmut Franke-cb

Adagio

Allegro ma non tanto

Andante

Allegro moderato

2.

Giovanni Kapsberger

Toccata

0:02:58

Brian Wright-lt

3.

Johann Sebastian Bach

Sonata g moll pro vladg a cb

0:15:09

Michael Brüssing-vladg, Helmut Franke-cb

Vivace

Adagio

Vivace

4.

Giovanni Kapsberger

Corrente

0:01:39

Brian Wright-lt

5.

Johann Sebastian Bach

Sonata D dur pro vladg a cb

0:14:41

Michael Brüssing-vladg, Helmut Franke-cb

Adagio

Allegro

Andante

Allegro

6.

Johann Sebastian Bach

Sonata A dur pro vlni a cb

0:13:13

Dagmar Zárubová-vlni, Robert Hugo-cb

Andante

Allegro assai

Andante un poco

Presto

4. koncert - středa, 5. července 2000, 17.00 hod

0:44:39

1.

Johann Caspar Ferdinand Fischer

Preludium in D dur

03:49

Robert Hugo-org

2.

Johann Caspar Ferdinand Fischer

Passacaglia in d moll

05:45

Robert Hugo-org

3.

Josef Norbert Seger

Preludium in d moll

03:09

Robert Hugo-org

4.

Josef Norbert Seger

Fuga f moll na téma J.S.Bacha

03:18

Robert Hugo-org

5.

P. Giovanni Battista Martini

Sonata in e moll

19:36

Robert Hugo-org

Preludio

Fuga

Adagio

Allegro

Aria

6.

P. Giovanni Battista Martini

Sonata in g moll

02:32

Robert Hugo-org

7.

P. Giovanni Battista Martini

Sonata in h moll

06:30

Robert Hugo-org

Preludio

Allegro

5. koncert - středa, 5. července 2000, 20.30 hod

1:00:05

1.

Johann Sebastian Bach

Sonata g moll pro fl a cb

0:10:56

Iva Partridge-Junková-fl, Tamara Franzová-cb

Allegro

Adagio

Allegro

2.

Johann Sebastian Bach

Toccata D dur pro cb

0:12:22

Tamara Franzová-cb

3.

Joseph Bodin de Boismortier

Sonata III D dur pro fl a vlni

0:08:35

Iva Partridge-Junková-fl

Largo

Allegro ma non presto

Adagio

Allegro

4.

Antoine Forqueray

La Rameau

0:03:08

Tamara Franzová-cb

5.

An.

A Division On A Ground

0:01:36

Iva Partridge-Junková-fl, Tamara Franzová-cb, Irmtraud Hubatschek-vlc

6.

Orlando Gibbons

The Italian Ground

0:01:21

Tamara Franzová-cb

7.

Orlando Gibbons

The Lady Hattons Galiard

0:01:56

Tamara Franzová-cb

8.

An.

A Division On A Ground

0:01:45

Iva Partridge-Junková-fl, Tamara Franzová-cb, Irmtraud Hubatschek-vlc

9.

Orlando Gibbons

The Queen Command

0:01:11

Tamara Franzová-cb

10.

Orlando Gibbons

Whoop, Do Me No Harm Good Man

0:01:26

Tamara Franzová-cb

11.

An.

A Ground By Mr. Finger

0:02:27

Iva Partridge-Junková-fl, Tamara Franzová-cb, Irmtraud Hubatschek-vlc

12.

Johann Sebastian Bach

Píseň z notové knížky A.M.Bachové

0:01:28

Lenka Pištěcká-alt, Jiří Kotouč-cb

13.

Johann Sebastian Bach

Píseň z notové knížky A.M.Bachové

0:01:28

Lenka Pištěcká-alt, Jiří Kotouč-cb

14.

Johann Sebastian Bach

Píseň z notové knížky A.M.Bachové

0:02:02

Lenka Pištěcká-alt, Jiří Kotouč-cb

15.

Johann Sebastian Bach

Píseň z notové knížky A.M.Bachové

0:02:46

Lenka Pištěcká-alt, Jiří Kotouč-cb

16.

Johann Sebastian Bach

Schlage doch, gewünschte Stunde

0:05:38

Lenka Pištěcká-alt, Jiří Kotouč-cb

6. koncert - čtvrtek, 6. července 2000

0:38:06

1.

Johann Sebastian Bach

Suite G dur

0:15:34

Irmtraud Hubatschek-vlc

Prelude

Allemande

Courante

Sarabande

Menuette I,II

Gigue

2.

Johann Sebastian Bach

Hudební obětina

Nancy Hadden-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Helmut Franke-cb

Kánon

0:00:49

Triosonata c moll

0:19:26

Largo

Allegro

Andante

Allegro

Kánon

0:02:17

7. koncert - pátek, 7. července 2000

1:33:00

Brüssing

1.

Heinrich Schütz

Z Písně písní

0:04:38

Irena Houkalová-sop, Marc Niubó-bar, soubor vladg

Szczycinski

2.

Sanctus

0:02:47

třída gregoriánského chorálu

3.

Vox nostra resonet

0:02:47

třída gregoriánského chorálu

4.

Salve Regina

0:05:40

třída gregoriánského chorálu

5.

Benedicamus Domino

0:01:31

třída gregoriánského chorálu

6.

Orlando di Lasso

Tutto lo di

0:01:17

Lýdie Kalendová-sop, Marie Kalendová-alt, Jana Nedbálková-ten, Karel Dvořáček-bas

7.

Johann Sebastian Bach

Schlage doch, gewünschte Stunde

0:05:57

Stefano Torelli-kten, Robert Hugo-cb

Zárubová

8.

Johann Sebastian Bach

Sonáta f moll pro vlni a cb

0:03:11

Cecílie Vimrová-vlni, Lukáš Vendl-cb

Allegro

9.

Johann Sebastian Bach

Partita d moll

0:03:54

Cecílie Vimrová-vlni

Holden+Chaloupková+Wright

10.

John Dowland

Now, O Now

0:02:48

Jana Nováková-sop, Jindřich Macek-lt

11.

John Dowland

Flow Not So Sast

0:02:27

Zuzana Tomašíková-sop, Bojana Rankovič-kyt

12.

John Dowland

Come Again

0:02:04

Ewa Szykulska-sop, Alexander Dotlič-lt

13.

John Dowland

Dear, If You Change

0:03:14

Pavla Ježková-sop, Martin Celhofer-lt

14.

John Dowland

Go, Crystal Tears

0:02:13

Helena Honzíková-sop, Věra Pokorná-alt, Milan Suchánek-ten, Pavel Pokorný-bas

Milde+Novotný

15.

Georg Friedrich Händel

Concerto grosso, op. III, č. 1, B dur

0:09:20

soubor posluchačů třídy

Allegro

Adagio

Allegro

Wright

16.

An.

Chorea

0:00:56

Martin Celhofer-lt

17.

Luis da Milano

Canone

0:01:32

Bojana Rankovič-lt, Alexander Dotlič-lt

18.

An.

Neapolský tanec

0:01:31

Roman List-dudy, Radek Kučera-lt

19.

An.

Saltarello

0:01:31

Roman List-buben, Radek Kučera-lt

20.

An.

Kemps Jig

0:01:08

soubor louten a kytar

Franke

21.

Johann Sebastian Bach

Christus, der uns selig macht

0:02:11

sbor třídy

22.

Johann Sebastian Bach

Jesu, meine Freude

0:08:44

sbor třídy

Jesu, meine Freude

Denn das Gesetz

Trotz dem alten Drachen

Ihr aber seid nicht fleischlich

Weiht, ihr Trauergeister

Kotouč

23.

Georg Friedrich Händel

He Was Despised

0:09:20

Blanka Černá-alt, Jiří Kotouč-cb

Hugo

24.

Marc-Antoine Charpentier

Le reniement de Saint Pierre

0:12:19

Jan Mikušek-kten, Marcin B. Szczycinski-ten, Irena Houkalová-sop, Barbora Horáková-sop, Ondřej Šmíd-ten, Marc Niubó-bas, sbor třídy; Robert Hugo-cb, Michael Brüssing-vladg, Jan Novotný-kbas

8. koncert - sobota, 8. července 2000, 14.00 hod

0:42:27

Káčerková

Velká kapela

0:01:29

Žabka - Katka

0:01:39

Ententýny

0:01:35

Osel

0:01:26

Kdo to je?

0:01:56

Cveklová

Johann Kaspar Ferdinand Fischer

Menuety

0:02:41

Anglický kontratanec

0:02:47

Káčerková

Čí to husičky

0:00:53

Hajho husy

0:01:14

Křepelenka křepelala

0:01:21

U těch našich dvířek

0:01:10

Novák

Fuga trium vocum

0:01:03

Pozorujtež mne

0:01:13

Alleluja, Panna syna porodila

0:01:04

In hoc anni circulo

0:01:27

Ave generosa

0:01:12

Beati qui esuriunt

0:01:53

Viliganter melodum

0:01:06

Guillaume de Machaut

Virelay

0:01:22

Guillaume de Machaut

Ballade

0:02:09

Michael Praetorius

Ballet des coqs

0:02:10

Michael Praetorius

Spagniolletta

0:01:35

Michael Praetorius

Gavotte

0:01:59

Johann Adolph Hasse

Boureé

0:01:14

Dita Kašinová-lesní roh

The English Dancing Master

Gathering Plascods

0:01:16

The English Dancing Master

Nonesuch

0:01:37

The English Dancing Master

Rufty, Tufty

0:00:58

The English Dancing Master

Rufty, Tufty

0:00:58

9. koncert - sobota, 8. července 2000, 20.00 hod

1:35:19

Wright

1.

Johann Sebastian Bach

Allemande

0:02:45

Jindřich Macek-lt

2.

Johann Sebastian Bach

Largo

0:04:36

Ladislav Tichý-kyt, Eva Tornová-cb

Zárubová

3.

Johann Sebastian Bach

Koncert a moll

komorní orchestr

Allegro

0:03:57

Haden

4.

Johann Sebastian Bach

Triosonáta G dur

0:07:01

Lucie Pelíšková-fl, Gabriela Ježková-fl, Věra Kousalíková-vlc

Adagio

Allegro ma non troppo

Franzová

5.

Girolamo Frescobaldi

Toccata terza

0:03:30

Eva Tornová-cb

Holden+Chaloupková

6.

Antonio Vivaldi

Cessate, omai cessate

0:05:56

Jiřina Marešová-msop, komorní soubor

7.

Johann Sebastian Bach

Ai, wie schmeckt der Kaffee süße

0:04:19

Barbora Horáková-sop, Karel Valter-fl, Jan Horák-cb, Vanesa Coode-vladg

8.

Johann Sebastian Bach

Kommt, ihr angefochten Sünder

0:04:08

Barbora Hrobařová-sop, Nancy Haden-fl, Vanesa Coode-vladg, Lukáš Vendl-cb

9.

Johann Sebastian Bach

Quia respexit

0:03:10

Dagmar Čemusová-sop, Václav Zelenka-hob, Eliška Bastlová-cb, Jan Novotný-kbas

10.

Johann Sebastian Bach

Aus Liebe will mein Heiland sterben

0:04:39

Pavla Ježková-sop, Lucie Pelíšková-fl, Catherine Mackintosh-vlni, Lukáš Vendl-cb, Vanesa Coode-vladg

11.

Georg Philipp Telemann

Sanfter Schlaf

0:01:53

Klára Brábníková-sop, Lukáš Vendl-cb

12.

Georg Philipp Telemann

Die Frau

0:01:02

Klára Brábníková-sop, Lukáš Vendl-cb

Milde+Novotný

13.

Samuel Scheidt

Ludi musici

0:05:57

soubor fléten

Galliard

Battaglia, Intrada

Galliard

14.

Antonio Vivaldi

Sonata a moll

0:04:26

Eva Hlavatá-fl, Jakub Jirout-fl, Eliška Bastlová-cb, Jan Novotný-kbas

Largo

Allegro

Hubatschek

15.

Francesco Geminiani

Sonata II

0:04:51

Veronika Vrkočová-vlc, Věra Kousalíková-vlc

Adagio

Allegro

Semerádová

16.

Johann Sebastian Bach

Hört doch

0:03:16

Irena Houkalová-sop, Lucie Pelíšková-fl, Gabriela Ježková-fl, Štefan Sukup-fl, Lukáš Vendl-cb

Franke

17.

Johann Sebastian Bach

Koncert C dur

Anna Parkitna-cb

1. věta

0:03:49

18.

Domenico Scarlatti

Sonata a moll

0:03:25

Eliška Bastlová-cb

Partridge-Junková+Mackintosh

19.

Georg Philipp Telemann

Triosonáta a moll

0:09:21

Karin Novak-fl, Gottfried Novak-vlni, Rebeka Tschörner-vlc, Kateřina Buršíková-cb

Largo

Allegro

Cantabile

Allegro

Kotouč

20.

Bohuslav Matěj Černohorský

Regina coeli laetare

0:03:34

Eva Matoušková-sop, Hana Peterková-vlc, Jiří Kotouč-cb

21.

Jan Dismas Zelenka

Benedictus (mše Sanctissimae Trinitatis)

0:04:41

Irena Houkalová-sop, Jana Semerádová-fl, instr. soubor řídí Lukáš Vendl-cb

22.

Johann Sebastian Bach

Braniborský koncert č. 3

nastudoval a instr. soubor řídí Karel Valter

1. věta

0:06:20

23.

bonus

0:00:16