Seznam nahrávek Valtice 1997

1. koncert - sobota, 5. července 1997

1. Joseph Haydn

Scherzando Nr. 2 C dur
Allegro-Menuet-Adagio-Finale.Presto

8:21

Musica Aeterna, umělecký vedoucí Peter Zajíček, zpívá Kamila Zajíčková/s

2. Jiří Benda

"Abschiedskantate" pro soprán a orchestr

10:40

3. Carl Philipp Emanuel Bach

Symphony C dur
Allegro assai-Adagio -Allegretto

10:36

4. Joseph Haydn

Scherzando Nr. 4 G dur
Allegro-Menuet-Adagio -Finale.Presto

8:09

5. Wolfgang Amadeus Mozart

"Conservati fidele"
pro soprán, smyčce a bso continuo

7:15

6. Wolfgang Amadeus Mozart

Divertimento F dur
Allegro-Andante-Presto

12:37

7.

přídavek

1:33

 

2. koncert - neděle, 6. července 1997

1.

předehra

0:55

zpívá Poppy Holden/s, hraje Brian Wright/lt

2. Philippe Verdelot

Divini occhi Sereni

1:34

3. Philippe Verdelot

Quand amor, begli occhi

1:55

4. Philippe Verdelot

Amor se d´hor in hor

1:11

5.-7. Francesco da Milano

3 Fantasias

1:09
2:14
1:54

8. Philippe Verdelot

Vita della mia vita

2:03

9. Philippe Verdelot

Piove dagli occhi della dona mia

1:42

10. Philippe Verdelot

Afliti spiriti miei

2:14

11.-13. Francesco da Milano

3 Fantasias

2:58,
3:30,
1:00

14. Philippe Verdelot

S´io pensasse Madonna

2:18

15. Philippe Verdelot

Si liet´e gratta morte

3.33

16.

Manha da carnaval

3:27

17. Domenico Scarlatti

Sonata K 141

4:52

hraje Tamara Franzová/cb

18. Domenico Scarlatti

Sonata K 239

3:47

19. Jan Pietersson Sweelinck

Fantasia chromatica

8:34

20. Johann Sebastian Bach

Preludium a fuga, BWV 889

7:34

21. Domenico Scarlatti

Sonata K 213

9:00

22. Domenico Scarlatti

Sonata K 175

4:10

3. koncert - pondělí, 7. července 1997

1. Johann Sebastian Bach

Suite IV in Es, BWV 1010
Preludium-Allemande-Courante-Sarabande-Bourreé I., II.-Gigue

17:13

hraje Irmtraud Hubatschek/vlc

2. Antonio Vivaldi

Sonata sesta
Largo-Allegro-Largo-Allegro

9:44

Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/cb

3. Johann Sebastian Bach

Concerto d moll
Allegro-Adagio-Presto

11:47

Helmut Franke/cb

 

přídavek

4:33

 

4. Johann Sebastian Bach

Sonate IV c moll
Largo-Siciliano-Allegro-Adagio-Allegro

20:39

Dagmar Zárubová/vlni, Tamara Franzová/cb

5. Jiří Antonín Benda

Concerto in G
Allegro-Andante-Presto, přídavek Presto

15:13

Tamara Franzová/cb, Dagmar Zárubová/vlni, Jan Šiřínek/vlni, Daniel Deuter/vla Irmtraud Hubatschek/vlc

4. koncert - 8. července 1997

1. Diego Ortiz

Fantasia 1553

1:28

Nancy Hadden/fl, Brian Wright/lt

2. Jacques Arcadelt

O felici occhi miei

1:52

Nancy Hadden/fl, Brian Wright/lt

3. An.

Italský ground (ze sbírky The Division Flute)

2:17

Nancy Hadden/fl, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/cb

4. James Oswald

Sour plums, O as I was kissed a stranger

3:08

Nancy Hadden/fl

5. Jacques Champion de Chambonieres

výběr ze suity
Allemande-Courante-Sarabande

5:53

Robert Hugo/cb

6. André Campra

Motet Anima mea ad Deum redentens

9:18

Marcin B. Szczycinski/t, hrají Nancy Hadden/fl, Jiřina Doubravská/vlni, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/cb

7. Jacques-Martin Hotteterre

3. suita G dur
Allemande. La cascade de St. Cloud-Sarabande. La Guimon-Courante. L´indeferente-Rondeau. Le plantif-Menuet. Le mignon-Gigue. L´italienne

12:26

Nancy Hadden/fl, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/cb

8. André Campra

Kantata "La dispute de l´amour et de hymen"

13:30

Marcin B. Szczycinski/t, hrají Nancy Hadden/fl, Jiřina Doubravská/vlni, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/cb

5. koncert - středa, 9. července 1997

1.

Sekvence "Consurgat in praeconia" (ze Sekventiarium, Tarnow, 15. st.)

5:39

Marcin B. Szczycinski/t, organistrum

2.

Haec dies (z Manuscript in Traestenvere, 2. pol. 11.st.)

4:15

Marcin Bornus Szczycinski/t, Isabel Kraft/organistrum

3. An.

Chanterai pour mon coraige (Francie, 12.st.)

4:33

Isabel Kraft/organistrum, vladg

4. Guillome de Machaut

Dame pas vous

2:49

5. An.

Saltarello (14.st.)

3:16

6. Guillome de Machaut

Lient je me depors pas semblaut

4:30

7. Gherardelius de Fiorentia

Per mon far lieto (14.st.)

4:53

8. Gherardelius de Fiorentia

I vo bene

3:20

9. Antonio Bertali

Ciacona in C

8:22

Daniel Deuter/vlni, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/cb

10. An. (J.S.Bach?)

Sonate in A dur
Andante-Allegro-Adagio-Allegro

8:46

11. Georg Muffat

Sonate in D dur

9:42

12. Jean Francois Féry Rebel

Sonate in A dur
Grave-Gai-Grave-Musette

6:28

13. An.

Cantate II. (Francie, 18.st.)

9:36

Poppy Holden/s, Nancy Hadden/fl, Irmtraud Hubatschek/vlc, Robert Hugo/cb

6. koncert - čtvrtek, 10. července 1997

Sbor Marcina B. Szczycinského

1.

Hymnus Fulget in templo (ke sv. Vojtěchovi, z Hymnarium dominicani krakovienses, 14./15.st.)

3:15

 

2.

Antifona super psalmos "Ad festa preciosi" I Vesperes (z Krakova 1350)

3:25

 

3.

Organum Surrexit Christus Hodie (z kláštera klarisek Stary sacz, 13./14.st.)

2:39

 

Třída Vlasty Bachtíkové, zobcové flétny

4. Francisque Caroubel

Brandle

3:58

 

5. Claude Gervaise

Alemandes

3:44

 

6. Adam Václav Michna z Otradovic

Loutna česká

6:58

 

7.

Green sleeves (chybí začátek)

1:10

 

Sbor Jaroslava Kyzlinka

8.

No la devemos dormir (Cancionero de Upsala)

1:30

 

9. Christobal Morales

O sacrum convivium

2:33

 

10. Felipe de Magalhaes

Asperges me

3:25

 

11. Tomas Luis de Victoria

Ave, Maria, gratia plena

3:25

Milan Černý/teorba, Lukáš Vendl/cb

12.-14. Jan Matásek

Intrada 1-3

2:29

 

7. koncert - pátek, 11. července 1997

Třída Isabely Kraft, viola da gamba

1. Diego Ortiz

Tratado de glosas-Ruggiero

3:09

Miloš Štípl, Markéta Pimková/vlc

2. Orlando di Lasso

Sibylla Libyca (z Prophetiae Sibyllarum)

3:00

Helena Honzíková/s, Isabela Kraft/a, Lukáš Vendl/t, Marc Niubo/b Margarete Urtner/diskant, Brigitte Gabler/a vladg, Dorottea Salomon/tenor vladg, Gerhard Rammer/b vladg

Třída Jana Mildeho a Jana Novotného, zobcové flétny

3. Salomone Rossi

Sonata settima

3:01,

Olga Hatašová/fl, Helena Vilímová/fl, Eliška Btlová/cb, Jan Novotný/kontrab

 

Sonata duodecima

2:06

Třída Poppy Holden, zpěv

4. John Dowland

Welcome Black Night

2:56 + 2:39

Stefano Torelli/kt, Poppy Holden/s, Vladimír Zigič/lt

5. John Dowland

Can She Exurce My Wrongs

2:49

Jarmila Chaloupková/s, Brian Wright/lt

6. John Dowland

If Might Be ...

4:32

Iva Matošková/s, Věra Pokorná/a, Ladislav Kolář/t, Zbyněk Šíř/b, doprovod lt

7. Běda mi matičko moje

3:43

 

Iva Matošková/s, doprovod lt

Komorní sbor Jaroslava Kyzlinka

8.

Falai meus ollos (z Cantiones de Upsalla)

1:54

 

9. Estevao Lopes Morago

Oculli mei

2:36

 

Třída Briana Wrighta, loutna

10. John Dowland

Sir John Souch´s Galiard 1:56

hraje

Martin Celhofer/lt

11. John Dowland

Fortune My Foe

2:16

Vladimír Zigič/lt

12. Luis Milan

Falai miňa amor

0:59

Simona Holubcová/vihuela

13. Luis Milan

Fantasia

3:07

Milan Černý/lt

14. T. Arbeau

Branle de L´officiel

2:10

Stěpan Tichoněnko/citera

Sbor Roberta Huga

15. Marc Antoine Charpentier

Josue

19:36

Eva Coufalová, Lenka Pecharová /s, Marcin Bornus Szczycinski/a, Martin Konvalinka/t, Marc Niubo/b Daniel Deuter, Jiřina Doubravská/vlni, Irmtraud Hubatschek/vlc, Jan Novotný/kontrab, Robert Hugo/cb

8. koncert - sobota, 12. července 1997, 16,00 hod.

Třída Vlasty Bachtíkové, zobcové flétny

1. Johann Ch. Pepusch

Sonata G dur

4:21

Yvonne Ritter/fl, Jana Havlová/vlc, Slávka Mülerová/cb

Třída Marcina B. Szczycinského, zpěv a Briana Wrighta, loutna

2. Richard Edwards

When Griping Griefs (ze hry W. Shakespeara Romeo a Julie)

1:17

 

3. Thomas Moorley

???

1:16

Adina Dimitriu/s, vladg

4. John Dowland

Come Again Sweet Love

2:25

Susan King/s Vladimir Zigič/lt,

Třída Irmtraud Hubatschek, barokní violoncello

5. Giuseppe Sammartini

Andante-Allegro ze Sonaty a moll

4:53

Veronika Vrkočová/vlc, Ivana Bažantová/cb, Zdena Pimková/vlc (b.c.)

Třída Tamary Franzové, cembalo

6. Johann Sebastian Bach

Invence h moll (chybí začátek)

2:09

Yvonne Ritter/cb

7. Johann Sebastian Bach

Preludium F dur

1:38

Ondřej Hubáček

 

Sinfonia č. 4 d moll

1:11

Třída Dagmar Zárubové, housle

8. Wolfgang Amadeus Mozart

Duo pro housle a violu D dur

8:38

Jiří Staňa/vlni, Eva Staňová/vla

9. Georg Friedrich Händel

Triová sonáta č. IV

7:39

Marie Kalendová/vlni, Lydie Kalendová/vlni, Ondřej Kalenda/kontrab

10. Wolfgang Amadeus Mozart

Adagio pro smyčcové trio

3:16

Horákovo valtické trio Jakub Horák/vlni, Adam Špinka/vla, Lucie Horáková/vlc

9. koncert - sobota, 12. července 1997, 20,00 hod.

Třída Daniela Deutera, barokní housle

1. Johann David Heinichen

Ouverture
Entreé-Menuet-Gavotte-Bourreé-Loure-Rondeaux-Menuet

10:20

smyčcový orchestr posluchačů Daniela Deutera

Třída Jana Mildeho a Jana Novotného, zobcové flétny

2. Johann Heinrich Schmelzer

Sonata a 7 flauti

4:02

posluchači třídy a b.c.

Třída Vlasty Bachtíkové, zobcové flétny

3. Michel dela Bart

Divmant-Ciacon

6:24

Jiří Kohoutek/fl, Michaela Joukalová/vlc, Vít Bébar/cb

Třída Poppy Holden, zpěv a Catherine Mackintosh, housle

4. Jan Dismas Zelenka

Lamentatio II zum Karsamstag (pro Bílou sobotu)

10:59

Pavla Ježková/s, Lenka Hrehorová/fl, Jan Šiřínek/vlni, Lucie Horáková/vlc, Jan Matásek/pozoun, Vít Bébar/cb

5. Johann Sebastian Bach

Aus Liebe will mein Heiland sterben (z Matoušových pašijí)

3:59

Markéta Žáková/a, Lenka Hrehorová/fl, Vít Bébar/cb

Třída Irmtraud Hubatschek, barokní violoncello

6. Johann Sebastian Bach

Courante ze suity I in G, BWV 1007

2:02

Michaela Joukalová/vlc

7. Johann Sebastian Bach

Sarabanda ze 4. suity Es dur

2:39

Dalibor Pimek/vlc

8. Luigi Boccherini

Allegro moderato ze Sonáty in A

5:13

Zdena Pimková/vlc, Ivana Bažantová/cb, Dalibor Pimek/vlc (b.c.)

Třída Catherine Mackintosh, barokní housle

9. Johann Heinrich Schmelzer

Sonata quinta

7:43

Jiřina Doubravská/vlni, Robert Hugo/cb

Třída Nancy Hadden, příčné flétny

10. Jean Baptiste Boismortier

Concerto pro pět fléten č. 2 a moll
Allegro-Largo-Allegro

7:04

Karel Valter, Lenka Hrehorová, Magda Pajerková, Barbora Turková, Marie Pavlíková/fl

Třída Daniela Deutera, barokní housle

11. Johann David Heinichen

Concerto in D dur pro housle a orchestr

5:57

Catherine Mackintosh/vlni, smyčcový orchestr posluchačů Daniela Deutera

Třída Briana Wrighta, loutna

12. Antonio Vivaldi

Largo

5:50

soubor louten a kytar ze třídy Briana Wrighta

Sbor Helmuta Frankeho

13. an.

Surrexit Christus hodie (z hlohovského zpěvníku před 1480)

2:24

 

14. Martin Luther

Psalmodie a moteto Non moriar sed vivam

3:22

 

15. Hans Leo Hassler

Cantate Domino

1:36

 

16. An.

Lobe den Herrn

3:10

 

17. Wolfgang Amadeus Mozart

Ave verum corpus

2:02

 

Třída Marcina B. Szczycinského, zpěv

18. Francesco Turini

moteto O quam suavi

2:37

Miroslava Orlová/s, Robert Hugo/cb

Třída Tamary Franzové, cembalo 

19. Domenico Scarlatti

Sonata b moll

3:21 hraje

Jitka Zejdová/cb

20. Francois Dandrieu

La plainte

2:24

Marta Davidová/cb

Třída a orchestr Jiřího Kotouče, sbor Helmuta Frankeho

21. Georg Friedrich Händel

Alcina/sbor Questo e il tempio

1:38

 

22. Georg Friedrich Händel

Alcina/árie Mi lusinga

5:35

Radek Prügl/t

23. Georg Friedrich Händel

Messiah/árie He Was Despised

10:30

Lenka Pištěcká/a

24. Georg Friedrich Händel

Giulio Cesare/árie Piangero

5:25

Lenka Pecharová/s

25. Antonio Vivaldi

Orlando/árie Vorresti amor

4:00

Veronika Fialová

26. Georg Friedrich Händel

Alcina/Tamburino, sbor Dopo tante-finále

1:25

nastudoval a řídí Jiří Kotouč, sbory nastudoval Helmut Franke

Posezení u cimbálu - neděle, 6. července 1997

 

 

36:49

cimbálová muzika Familia