Letní škola staré hudby Valtice 1996

1. koncert - pátek, 5. července 1996

1.

Dario Castello

Due sonate a violino solo col basso

Dagmar Zárubová-vlni, Siegfried Pank-vladg, Rudolf Zelenka-cb

2.

Philipp Friedrich Bödecker:

Sonate d moll pro housle a bc. (1651)

Daniel Deuter-vlni, Siegfried Pank-vladg, Matthias Wilke-cb

3.

Jean Philipp Rameau:

L´impatience - kantáta pro soprán, gambu a cb

Irena Troupová-Wilke-sop, Siegfried Pank-vladg, Matthias Wilke-cb

4.

Louis Couperin:

Suite c moll

Matthias Wilke-cb

5.

Georg Friedrich Händel:

Mi pulpita il cor - kantáta pro soprán, housle a bc.

Irena Troupová-Wilke-sop, Daniel Deuter-vlni, Siegfried Pank-vladg, Matthias Wilke-cb

2. koncert - sobota, 6. července 1996

Francouzské airs de cour a tance 1603-1643

1.

Prelude pro loutnu

2.

Rigoureu souvenir d'une joye passee

Poppy Holden-sop, Brian Wright-lt

3.

J'ai treuvé sur l'herbe aggise

Poppy Holden-sop, Brian Wright-lt

4.

La dauphine

Brian Wright-lt

5.

En firn la beauté que j'apore

Poppy Holden-sop, Brian Wright-lt

6.

Prelude - Courante

Brian Wright-lt

7.

Cesses Mortels de soupirer

Poppy Holden-sop, Brian Wright-lt

8.

Branle - Pavanne d'espagne

Brian Wright-lt

9.

Je sui amour

Poppy Holden-sop, Brian Wright-lt

10.

Ballet - Volta

Brian Wright-lt

11.

Paisible et tenebreuse nuit

Poppy Holden-sop, Brian Wright-lt

12.

Ballet - Branle

Brian Wright-lt

13.

C'en est fait je ne serray plus a la Reyne

Poppy Holden-sop, Brian Wright-lt

14.

G. Gershwin:

Summertime

Poppy Holden-sop, Brian Wright-lt

15.

Jan Pieterszoon Sweelinck:

Capriccio

Tamara Franzová-klavichord

16.

Pablo Bona(?):

Tient de 1er Tono

Tamara Franzová-klavichord

17.

Tarquinio Merula:

Tocatta 2°Tono

Tamara Franzová-klavichord

18.

Marin Marais:

Sonata pro housle, violu da gamba a basso continuo

Daniel Deuter-vlni, Siegfried Pank-vladg, Tamara Franzová-cb

19.

Georg Friedrich Telemann:

Triová sonáta g moll pro housle, violu da gamba a basso continuo

Daniel Deuter-vlni, Siegfried Pank-vladg, Tamara Franzová-cb

20.

Johann Sebastian Bach:

Sonata g moll pro violu da gamba a cembalo

Siegfried Pank-vladg, Matthias Wilke-cb

21.

Dietrich Buxtehude:

Sonata III pro housle, violu da gamba a basso continuo

Daniel Deuter-vlni, Siegfried Pank-vladg, Tamara Franzová-cb

3. koncert - neděle, 7. července 1996

Canti amorosi

1.

Giulio Caccini:

Movetevi a pieta

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

2.

Giulio Caccini:

Amor io parto

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

3.

Giulio Caccini:

La bella man vi stringo

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

4.

Giulio Caccini:

Mentre che fra doglie (z Le Nuove Musiche 1601/14)

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

5.

Sigismondo d'India:

Quella vermiglia rosa

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

6.

Sigismondo d'India:

Torna il sereno zefiro

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

7.

Sigismondo d'India:

Mentre che'l cor

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

8.

Girolamo Frescobaldi:

Toccata seconda (z Libro primo di toccate d'intavolatura 1616)

Lucy Hallman Russell-cb

9.

Bellerofonte Castaldi:

Fuor di noia

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

10.

Bellerofonte Castaldi:

Vezzosette pupillette

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

11.

Bellerofonte Castaldi:

Hor che la notte ombrosa (z Mazzetto di Fiori 1623)

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

12.

Claudio Monteverdi:

Quel squardo sdegnosetto

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

13.

Claudio Monteverdi:

Ecco di dolci raggi

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

14.

Claudio Monteverdi:

Eri gi`a tutta mia

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

15.

Claudio Monteverdi:

Si dolce e il tormento (z Scherzi Musicali 1632)

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

16.

Bernardo Storace:

Follia (Fedele - 18 Partite) (z Selva di varie compositioni 1664)

Lucy Hallman Russell-cb

17.

Paolo Lorenzani:

Voglio amar se trovero

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

18.

Paolo Lorenzani:

Tornami in petto

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

19.

Paolo Lorenzani:

Amorose pupillette

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

20.

Paolo Lorenzani:

Nel mio cor amante (z Airs Italiens 1695)

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

21.

Giacomo Carissimi:

Cantata: Mesto in sen d'un antro ombroso

Nigel Rogers-ten, Lucy Hallman Russell-cb

4. koncert - pondělí, 8. července 1996

1.

Sekvence Gaude Maria (z polského cisterciáckého kláštera z Henrykova, 14.st.)

Marcin Bornus Szczycinski-kten., Irmtraud Hubatschek-vlc

2.

Diego Ortiz:

Recercada (1553)

Thijs van Baarsel-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

3.

Giovanni Gabrieli:

Ricercar

Irmtraud Hubatschek-vlc

4.

Giovanni Cesare:

Melodia (1621)

Thijs van Baarsel-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

5.

Giovanni Battista Bassani:

Ricercare

Thijs van Baarsel-fl

6.

Girolamo Frescobaldi:

Canzona 1628

Thijs van Baarsel-fl, Irmtraud Hubatschek-vlc, Robert Hugo-cb

7.

Girolamo Frescobaldi:

Canzona VI

Irmtraud Hubatschek-vlc, Helmut Franke-cb

8.

Alessis Magito:

Sonata 1 op. 1

Irmtraud Hubatschek-vlc, Helmut Franke-cb

Adagio-Allegretto (pouze část)-Grave-Menuetti I., II.

9.

Heinrich Schütz:

O Jesu, nomen dulce

Marcin Bornus Szczycinski-kten, Robert Hugo-cb

10.

Giovanni Antonio Rigati:

Nec invenio

Marcin Bornus Szczycinski-kten, Robert Hugo-cb

11.

Louis Couperin:

La suite en fa

Tamara Franzová-cb

Prelude non mesere-Allemande grave-Courante-Tombeau

12.

Domenico Scarlatti:

Sonata C dur

Helmut Franke-cb

13.

Domenico Scarlatti:

Sonata C dur

Helmut Franke-cb

14.

Domenico Scarlatti: Sonata c moll

Sonata c moll

Helmut Franke-cb

15.

Green sleeves

Helmut Franke-cb

16.

Georg Friedrich Händel:

Dvě fugy pro dvě osoby na jedné klaviatuře

Tamara Franzová a Helmut Franke-cb

5. koncert - úterý, 9. července 1996

1.

Johann Sebastian Bach:

Trio d moll

Thijs van Baarsel-fl, Daniel Deuter-vlni, Irmtraud Hubatschek-vlc

Vivace-Largo-Allegro

2.

Georg Friedrich Telemann:

Triová sonáta a moll

Ulrike Engelke-fl, Daniel Deuter-vlni, Irmtraud Hubatschek-vlc, Rudolf Zelenka-cb

Largo-Vivace (pouze část)-Affettuoso-Allegro

3.

Carl Philipp Emanuel Bach:

Triová sonáta G dur

Ulrike Engelke-fl, Daniel Deuter-vlni, Irmtraud Hubatschek-vlc, Rudolf Zelenka-cb

Adagio-Allegro- Presto

4.

Jan Antonín Benda:

Sonata F dur pro cembalo

Rudolf Zelenka-cb

Allegro assai moderato-Largo-Presto

5.

Jean Marie Leclair:

Premiere Recreation de musique op. V

Ulrike Engelke-fl, Daniel Deuter-vlni, Irmtraud Hubatschek-vlc, Rudolf Zelenka-cb

Ouverture (Gravement-Diverment)-Gavotta (Tendement)-1. passepied-2. passepied-Graciensement, sans lenteur (pouze část celé skladby)

6. koncert - středa, 10. července 1996

Třída Poppy Holden, zpěv

1.

Orlando di Lasso:

Tutto lo di

soubor Verbascum

2.

Bottegars:

Monicella

Veronika Gruntorádová-sop., Radek Kučera-lt

3.

Georg Friedrich Händel:

Ah, mio cor

Pavla Ježková-sop., Vít Bébar-cb

4.

Georg Friedrich Händel:

Piangero mio cor

Jarmila Chaloupková-kalt, Ivana Jandová -cb

5.

Georg Friedrich Händel:

Father of Heaven (z oratoria Juda Makabejský)

Stefano Torelli-ktenor, Vít Bébar-cb

Třída Ireny Troupové-Wilke, zpěv

6.

Pietro Berti:

Dove sei gita

Ladislav Kolář-ten., Matthias Wilke-cb

7.

Francesco Turini:

O quam dulcis

Jana Janků-kalt, Matthias Wilke-cb

8.

František Adam Míča:

Recitativ a árie Země (z kantáty Čtyři živlové)

Dagmar Sedláčková-sop., Daniel Deuter-vlni, Matthias Wilke-vla, Irmtraud Hubatschek-vcl, Tamara Franzová-cb

Sbor Jana Smaczného

9.

Orlando di Lasso:

O occhi, manza mia

10.

Orazio Vecchi:

So ben, mi, ch'a bon tempo

Sbor Helmuta Franke

11.

Hans Leo Haßler:

Feinslieb, du hast mich gfangen

12.

Giacomo Carissimi:

Vítězný zpěv Izraelitů po Jeftově návratu (z oratoria Jefta)

13.

Johann Sebastian Bach:

Psallite Deo nostro in laetitia (z Magnificat D dur)

14.

Wolfgang Amadeus Mozart:

Ave verum corpus

Sbor Roberta Huga

15.

Giacomo Carissimi:

Jonáš - oratorium

7. koncert varhanní v kostele Nanebevzetí Panny Marie - čtvrtek, 11. července 1996

1.

Hans Buchner:

Kyrie Festium

Matthias Wilke-org

2.

Anonym:

Aus der Orgeltabulatur Oliva, Fuga

Matthias Wilke-org

3.

Piotr Drusinski:

Preambulum Veni redemptor gentium

Matthias Wilke-org

4.

Tarquinio Merula:

Tutonatione del quarto ton

Lucy Hallman Russell-org

5.

Tarquinio Merula:

Capriccio cromatice

Lucy Hallman Russell-org

6.

Girolamo Frescobaldi:

Baletto-Corrente-Passacaglia

Lucy Hallman Russell-org

7.

Bernardo Storace:

Battaglia

Lucy Hallman Russell-org

8.

Johann Kaspar Kerll:

Toccata primer; Passacaglia

Robert Hugo-org

9.

Georg Muffat:

Toccata prima

Robert Hugo-org

8. koncert - čtvrtek, 11. července 1996

Sbor Martina Bornuse Szczycyńského

1.

Graduale triplex: Antiphonae ad introitum Dispersit, dedit pauperibus Ps. 111

2.

Wincenty z Kielce (13.-14. stol.):

Benedicamus Domino

3.

Jerzy Liban (16. stol.):

Antiphonae Ortus de Polonia

Třída Jan Milde, Jan Novotný , zobcové flétny

4.

Giovanni Pierluigi da Palestrina:

Surge, propera amica mea

5.

Anthony Holborne:

Dva tance

6.

Adriano Banchieri:

Canzona pro 4

Třída Siegfrieda Panka, gamba

7.

Orlando Gibbons:

Fantasie č. 1

Cecílie Vimrová-vlni, Adam Špinka-vla, Gerhardo Rommer-vladg

Třída Dagmar Zárubové, barokní housle

8.

David Castello:

Sonata seconda

Štěpán Ježek-vlni, Jan Novotný-b, Rudolf Zelenka-cb

9.

Biaggio Marini:

Sonata seconda

Štěpán Ježek, Jan Šiřínek-vlni, Jan Novotný-b, Rudolf Zelenka-cb

Třída Irmtraud Hubatchek, barokní violoncello

10.

Girolamo Frescobaldi:

Canzona II.

Taťána Gebhartová-vlc, Zuzana Štachová-vlc cont., Milan Černý-lt, Rudolf Zelenka-cb

Třída Briana Wrighta, loutna a kytara

11.

Thomas de Santa Maria (1565):

Fantasia

Radek Kučera, Roman List, Pavla Konupčíková, Milan Černý

12.

J. A. Dalza:

Cala to Espagnol

Milan Černý

13.

John Dowland:

Sempre Dowland, sempre Dolens

Martin Celhofer-lt

14.

Anonymus:

Summer Is A Icumen In

Třída Thijse van Baarsela, zobcová flétna

15.

Anthony Holborne:

Pavana a Cagliarda

Markéta Pimková, Eva Pavlíčková, Milan Vondráček, Lucie Jiroutová-vlc

Třída Lucy Hallman-Russel, cembalo

16.

Johann Jacob Froberger:

Partita d moll FbWV 602

Vít Bébar-cb

Allemande-Courante-Sarabande-Gigue

Třída Helmuta Franke, cembalo

17.

Louis Nicolas Clérambault (1676-1749):

Prelude non mesure, Allemande

Lukáš Vendl-cb

Třída Nigela Rogerse, zpěv

18.

Claudio Monteverdi:

Deus tuorum militum

Martin Konvalinka-ten., Antonín Hlaváček-ten., Jaroslav Beran-bas, Vít Bébar-cb, Miloš Štípl-vladg, Klára Sobotková-vlni, Jana Dočkalová-vla d'amoure

9. koncert - dětské odpoledne, pátek, 12. července 1996

Třída Evy Káčerkové

P. Jurkovič, J. Čarek:

Ráj domova

Petr Eben, Václav Čtvrtek:

Jarní slunce

P. Jurkovič, V. Provazníková:

Byla jedna Káča

P. Jurkovič, V. Provazníková:

Kouzelník Čáryfuk

Třída Lubomíra Nováka, souborová instrumentální hra dětí

Třída Bohumíry Cveklové - pohybová výchova dětí

Čtyři latinské písně z Čech

Píseň ze hry "Ludus Danielis" 12.st.

Tři francouzské bránly ze 16. st.

Guillaume de Machaut:

Dvě virelay

Anglický kontratanec ze 17. st.

Tři kánony - 14., 16. a 17. st.

Carillon a L'espagnoletta - tance z 18. st.

Adam Michna z Otradovic:

Loutna česká - čtyři písně

10. koncert - pátek, 12. července 1996

Třída Briana Wrighta, kytara

1.

Johann Sebastian Bach:

Gavotta

Martin Celhofer

2.

Domenico Scarlatti:

Sonata

Ondřej Gilleg

3.

Francois Couperin:

Les Timbres

Martin Celhofer, Ondřej Gilleg

Třida Jana Mildeho a Jana Novotného, zobcové flétny

4.

Johann Christoph Pepusch:

Concerto in F

Eva Hlavatá, Olga Hatašová, Helena Vilímová, Jakub Jirout-fl, Jan Milde-vlni, Eliška Bastlová-virginal, Jan Novotný-kontrabas

Largo-Allegro-Adagio-Allegro

Třída Nigela Rogerse, zpěv

5.

Claudio Menteverdi:

Ecco mormorar londe

Martina Mrvová, Eva Coufalová-sop, Martin Konvalinka, Antonín Hlaváček-ten, Jiří Podešva-bas

6.

Johann Sebastian Bach:

Aria Gelobet sei der Herr (z kantáty BWV 129)

Kateřina Kašová-sop, Eva Galušová-vlni, Jiří Kotouč-virginal

7.

Georg Friedrich Händel:

As when the dove-z opery Acis a Galatea

Tereza Mátlová-sop, Matthias Wilke-cb

Třída Irmtraud Hubatschek, barokní violoncello

8.

Johann Sebastian Bach:

Suita a moll, BWV 1008

Jana Havlová-vlc

9.

Johann Sebastian Bach:

Sonata g moll

Petr Melíšek-vlc, Monika Knoblochová-cb

Vivace

Třída Daniela Deutera, barokní housle

10.

Henry Purcell:

3 Parts Upon A Ground

Eva Galošová, Oliver Biber, Daniel Deuter-vlni, Rudolf Zelenka-virginal

11.

Carl Philipp Emanuel Bach:

Duet pro flétnu a housle

Jana Semerádová-fl, Daniel Deuter-vlni

Sbor Jana Smaczného

12.

Henry Purcell:

Funeral Music Of Queen Mary

Sbor Roberta Huga

13.

Giacomo Carissimi:

Sustinuimus pacem

sóla Tereza Mátlová a Eva Coufalová-sop.

Třída Thijse van Baarsela, zobcové flétny

14.

Johann Schmelzer:

Sonata

Eva Paulíčková, Jana Zdráhalová, Lucie Jiroutová, Karel Valter, Leona Mášová, Růžena Děcká

Třída Poppy Holden, zpěv

15.

Francesco Turini:

O quam dulcis (chybí začátek)

Naďa Novotná-sop, Taťána Gebartová-vlc, Milan Černý-teorba

16.

Francesco Caccini:

Árie Sirén

Naďa Novotná-sop, Eva Paulíčková-fl, Jan Zapf-vlni, Taťána Gebartová-vlc, Milan Černý-kytara

Třída Tamary Francové, cembalo

17.

Louis Couperin:

Prelude libre en Fa

Wulfram Turzer

18.

Francois Couperin:

La Favoritte

Libor Štichlauer

19.

Johann Sebastian Bach:

Echo - z francouzské ouvertury

Ondřej Hubáček

20.

Louis Marchard:

Menuet et rendeau

Veronika Herbertová

Třída Ireny Troupové-Wilke, zpěv

21.

Georg Friedrich Händel:

Del belli dolor mio

Lucie Šárová-sop, Matthias Wilke-cb

Třída Jiřího Kotouče, zpěv

22.

Georg Friedrich Händel:

Ombra mai fu (z opery Xerxes)

Radek Prügl-ten, Valtický komorní orchestr řídí Jiří Kotouč

23.

Georg Friedrich Händel:

Father of Heaven (z oratoria Juda Makabejský)

Markétá Žáková-alt, Valtický komorní orchestr řídí Jiří Kotouč

24.

Georg Friedrich Händel:

Lascia mia piangere (?) (z opery Rinaldo)

Tereza Mátlová-sop, Valtický komorní orchestr řídí Jiří Kotouč